NBP i KNF wydało 100 tys. zł na promocje Bitcoina!

Cześć Dziewczyno, Cześć Chłopaku,

za nim zaczniesz czytać ten wpis lojalnie muszę Cię ostrzec „Uważaj na kryptowaluty”. Dlaczego uważaj? Dlatego, że możesz na nich nieźle zarobić 😉

„Uważaj na NBP i KNF” sprawdź ile wydał KNF pieniędzy podatników na rozrywkę w 2017r?

Dzisiaj poruszę kontrowersyjny i budzący wiele emocji temat: Kryptowaluty. Najbardziej znaną kryptowalutą jest BitCoin. Jest też wiele innych równie dobrych a nawet o wiele lepszych. Każda kolejna kryptowaluta zazwyczaj bywa ulepszeniem poprzednich (aczkolwiek nie jest to regułą). Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego wydały 100.000 tys. zł na kampanie „Uważaj na kryptowaluty”.

Po pierwsze moim zdaniem kampania przyniesie skutek odwrotny czyli przyczyni się do rozpowszechnienia niż „odstraszenia”. Moim zdaniem kampania odniosła skutek odwrotny miała napiętnować #Oszustów a powstała kampania która sama stosuje #NIEUCZCIWE praktyki, psuje rynek, pokazuje Yutuberów w złym świetle, jest marketingowo amatorska i totalnie zmienia przekaz komunikatu. Mówią Wam, że rynek krypto jest niebezpieczny, ostrzegają żeby uważać.  Skoro ostrzegają ludzi, że na giełdzie stracą kasę to dlaczego równocześnie dążą do opodaktowania przychodów od wygranych na giełdzie? Przecież podatki płaci się od ZYSKÓW nie STRAT. Przyznasz, że coś tu nie gra? Jedna z moich hipotez twierdzi, iż łatwiej będzie wprowadzić i dostosować prawo a zwłaszcza przepisy podatkowe, o to głównie chodzi, jeśli w rynek będzie zaangażowanych więcej ludzi ponieważ konsekwencją będzie mniejszy opór. Oficjalnie kampania miała ostrzegać. Nieoficjalnie promuje 🙂 Można powiedzieć, że NBP i KNF wydały 100.000 tys. zł. na promowanie kryptowalut.

Swoją drogą zastanawiające jest to, że zdecydowano się przeznaczyć na kampanie zaledwie 100.000 tys. zł. co jest na rynku marketingowym kampanią nieprzyzwoicie niskobudżetową. Skorzystano też z usług np.: TVP1 w najlepszym czasie antenowym. Ostrzeżenie podawano w czasie trwania wiadomości a więc między 19.30 a 20.00. Trudno wymarzyć sobie lepszą przysługę dla kryptowalut zwłaszcza, że nie jedna Korpo za emisję reklamy w tym czasie zapłaciła by krocie. Inną kwestią na którą warto zwrócić uwagę to czy NBP i KNF ma uprawnienia do tego aby wydawać pieniądze podatników na kampanie które nie są związane z działalnością #Oszustwo# nad którą te instytucje mają nadzór.
Żadna z tych instytucji nie została powołana do nadzoru nad rynkiem kryptowalut.
Kryptowaluty są naturalną konsekwencją postępu technologicznego i są zwykłą konkurencją dla walut ale nie zagrożeniem. Naprawdę mógłbyś myśleć, że Sony jest zagrożeniem dla Motoroli? Czy zwykłą konkurencją? Łatwo wywnioskować, że obie instytucje używają „kampanii” do obrany MONOPOLU i uwierz mi mają w dupie czy Ty stracisz czy zyskasz 🙂

„Uważaj na NBP i KNF” – Bankier.pl 

Inna rzecz, skoro KNF i NBP publicznie wypowiedział się co do tego, że kryptowaluty nie są WALUTAMI więc jest to oczywiste iż nie podlegają opodatkowaniu bo niby z jakiego tytułu? Zobaczycie, że po paru sezonach odpuszczą sprawę ponieważ zamiast zarabiać będą musieli oddawać nadpłaty 🙂 W grze najważniejszy jest spryt, niekonwencjonalne i kreatywne podejście no oczywiście TAKTYKA. My przecież umiemy grać na krypto.

 

Kilka opinii Internautów: 

 

sprawdz kursy na —>>  Bitbey.net

Wysokich wygranych! 

Iwona Langner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *