Sukces nie dba o to co masz w głowie …

Cześć,

dzisiaj chciałam odnieść się do Twoich lęków. Co innego blokuje Cię przed działaniem? Lęki. Możesz sobie tłumaczyć to jak chcesz: że żona się nie zgadza, że to nie dobry czas, że teraz nie – może później, że nie jesteś gotów, że szwagier mówił, że stracisz, że to nic pewnego (…).

Zawsze kiedy twierdzisz, że Ci się uda masz rację i zawsze kiedy twierdzisz, że Ci się nie uda też masz rację. Zawsze masz rację!

Dlatego ja od dawna wolę wierzyć, że się uda bo wolę pozytywne zakończenie moich działań. Cokolwiek robię!

Lubię zwyciężać. Nigdy jeszcze może z małymi wyjątkami nie udało mi się osiągnąć czegoś bez zaangażowania i wysiłku. Zawsze kiedy mam plan chce do czegoś dążyć wsadzam w to wiele trudu. Tylko gówno możesz osiągnąć bez wysiłku. Gównianą pracę dostaniesz ot tak, znajdziesz toksycznego partnera ot tak, miłego wspólnika co Cię skroi, przyjaciela co Cię wykręci przy najbliższej okazji, zaniechanie skorzystania z możliwości,  przykłady można mnożyć. Żeby osiągnąć coś więcej wymaga to ponoszenia trudu. Czy to się opłaci?

Biznes to przedsiębiorczość a przedsiębiorczość to umiejętność robienia czegoś w sposób inny niż wszyscy, łączenia teorii + praktyka, umiejętność pokonania wewnętrznego lęku który nie pozwala Ci zacząć działać. Zarabiam w Bitbay.net i wiesz co – myślę, że większość ludzi zainwestowałaby tam pieniądze gdyby tylko mieli zapewnienie ochrony kapitału początkowego. Nieważne czy zarobią czy nie najważniejsza jest dla nich taka ochrona – bezpieczeństwo. Tak naprawdę pod „przykrywką bezpieczeństwa” schowany jest lęk. Tylko on Ci powstrzymuje przed działaniem.

Kiedy obserwujesz znanego aktora, sportowca czy inną znaną osobę widzisz produkt końcowy, na nim się skupiasz. Czy myślisz o tym jak wyglądała ich droga do sukcesu? Ile trzeba pracy włożyć i ile godzin spędzić na siłowni by wyglądać jak Arnold Schwarzenegger?

Mnie też czasami ludzie oceniają o jak fajnie wyglądasz! Nic nie robisz i zawsze świetnie! Serio, tak myślą – nie wiedzą, że nie jem większości produktów które jedzą oni, że ćwiczę siłowo, jeżdżę na rowerze, pływam, żeby utrzymać ciało w formie. Stosuje odpowiednią dietę i 5h tyg. przeznaczam na treningi. Ile wyrzeczeń. Mój znajomy ostatnio by zaskoczony, że nie jem pierogów.

Widzisz tylko – Produkt Końcowy.

Ty też i jeśli w tym momencie ktoś powie Ci też tak możesz – zaczyna się seria wymówek.

Myślisz, że jak zaczynałam to miała trenera personalnego, dietetyka, siłownie do dyspozycji, pieniądze?

—- >> Oczywiście, że nie!

Podobnie jest kiedy zaczynam inne działania np.: teraz za miesiąc mam zapłacić 5500 zł za studia myślisz, że wiem skąd je wezmę? Jeszcze nie wiem ale wiem, że na pewno będę kontynuować te studia!

Jak poradzić sobie z niechęcią która rośnie w głowie?

  • zacznij z tym co masz
  • naucz się motywować
  • unikaj stosowania wymówek (zamiast dlaczego nie mogę myśl co jeszcze mogę zrobić?)
  • zaakceptuj, że będzie potrzebny wysiłek żeby osiągnąć zamierzony rezultat
  • szukaj rad u ludzi którzy odnoszą sukcesy w prowadzeniu biznesu, nigdy nie radź się cioci, wujka, koleżanki którzy są rzemieślnikami lub pracują na etacie

Sukces nie dba o to co masz w głowie! Liczy się pełna kieszeń.

  • Ile razy o tym czytałeś?
  • Ile razy o tym myślałeś?
  • Nie mów później, że nie wiedziałeś! 

Zachęcam do przemyśleń i kreowania swojej przyszłości!

Iwona Langner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *