CO TO JEST DOCHÓD PASYWNY?

Dochód pasywny – oznacza dochód bez stałego angażowania własnej pracy. Osoby osiągające dochód pasywny bez wkładu własnej pracy nazywamy rentierami. Dochód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi zyski, przez określony czas.

Kilka przykładów: prowadzenie bloga, kanału na YT lub profilu tematycznego w mediach społecznościowych, dywidendy z praw autorskich, budowanie struktur mlm (multilevelmarketing), programów partnerskich, inwestowanie w nieruchomości, kruszce oraz kryptowaluty i inne.

→ Co to jest dochód pasywny? 

Dlaczego warto budować takie dochody?

Ponieważ one będą przynosiły Ci zyski nawet wtedy kiedy nie będziesz się zajmował nimi bezpośrednio (angażował swój czas, uwagę, nakład pracy).  Posiadanie dochodów pasywnych prowadzi do wolności finansowej oraz większej swobody wybierania miejsca zamieszkania (możesz podróżować, mieszkać poklika miesięcy w różnych krajach). Taki fundament daje w życiu bardzo dużą swobodę wyboru i zmniejsza ryzyko pogorszenia Twojej sytuacji życiowej. Aby zwiększyć zachowanie płynności finansowej należy zatroszczyć się o zbudowanie co najmniej trzech różnych źródeł dochodu pasywnego. Jeśli nawet jedno z nich z jakiś powodów przestałoby Ci generować zyski (dochód) zawsze będziesz miał dwa pozostałe źródła dochodu gwałtownie nie wpłynie na poziom życia i bezpieczeństwo finansowe dla Ciebie i Twojej rodziny. 

Więcej informacji na temat dochodu pasywnego uzyskasz odwiedzając zakładkę   —> EDUKACJA FINANSOWA <—

 SUBSKRYBUJ

Znalezione obrazy dla zapytania instagram

Podobny obraz


Nota prawna. Inwestycje i zarabianie w Internecie. 

Informacje zawarte na tym video mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w treści udostępnianych artykułów lub wpisów oraz innych materiałach video (instruktażowych).

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej w Internecie zapoznaj się z zasadami opisanymi pod adresem: http://wolnywybor.com