EFEKT DOMINA

Na pewno słyszałeś historię znanego miliadera z listy FORBES 500 – Leonardo del Vecchio – m.in. właściciel marki Ray-Ban, majątek: 15,3 miliarda dolarów

Leonardo wychowywał się w sierocińcu. gdy jego matka owdowiała trafił wraz z czwórką rodzeństwa do sierociństwa. Młody Leonardo imał się różnych prac czasami pracował w dwóch naraz np: pracował w sklepie i do późna w fabryce, montując części samochodowe.

W wieku 23 lat udało mu się otworzyć własny sklep, który stał się później jedną z największych fabryk okularów przeciwsłonecznych i leczniczych na świecie. Do niego należy najbardziej rozpoznawalne marki okularów na świecie jak Ray-Ban czy Oakley.

Jak uzyskać ponadprzeiętne rezultaty w dowolnej dziedzinie?

Wszystko zależy głównie od tego, jak dobrze potrafimy ukierunkować swoje działania.

Mimo rozwoju technologii, wielu ludzi pracuje coraz ciężej i dłużej, niestety osiągając coraz mniej. Każdego dnia obserwujemy na ulicach zmęczonych, zabieganych ludzi, który próbują się zrobić coraz więcej, jednak ostateczny rezultat wcale nie zachwyca. Dlaczego tak się dzieje?

Wróćmy do kostek domina. Każdy z nas zna tą grę oraz widział jak jedna kostka domina może przewrócić sąsiednią kostkę. Jedna kostka może przewrócić sąsiednią kostką nawet jeśli ta będzie o 50% większa!

Wystarczy ustawić kostki we właściwy sposób aby wyzwolić nieprawdopodobną energię. Sekret tkwi we właściwym doborze gabarytów kolejnych kostek układanki. Właśnie na tym polega prawdziwy fenomen efektu domina.

Zobacz tą analogię w praktyce:

Zauważyłeś pewnie jak niewielką energią wywołać efekt lawiny. Czy wiesz, że możesz taki efekt domina „wywołać” do realizacji Twoich prywatnych celów.

Prawdziwy sukces polega na robieniu tego co właściwe a nie na robieniu we właściwy sposób. Najważniejsze przemyśleć i ułożyć zajęcia we właściwej kolejności. Największe sukcesami były te inspirowane wielkimi marzeniami.

Zaproponuję Ci teraz do tego fantastyczne narzędzie jakim jest diagram Gantta 

Na tym właśnie polega prawdziwy sekret spektakularnych osiągnięć. Zamiast typowej listy zadań na każdy dzień, skup swoją uwagę na przygotowaniu listy zadań Twojego sukcesu. W osobnym opracowaniu opiszę szerzej metodę tworzenia diagramów Gantta, pozwalających na prezentacje wykresów ukazujących harmonogram zadań w projekcie.

Tak w projekcie ponieważ od teraz zmień nastwienie i zacznij Swoje życie traktować jak ogromny projekt którego Jesteś Managerem.