PORTFELE (SPRZĘTOWE, WEBWALLET)

Portfel (z ang. wallet) jest miejscem służącym do przechowywania kryptowalut (kluczy prywatnych), za jego pomocą można także wykonywać transakcje wysyłania i odbierania kryptowalut.

 

 

Podział portfeli ze względu na ich rodzaje: komputerowe, mobilne, sprzętowe, przeglądarkowe, papierowe/fizyczne. 

Portfele komputerowe inaczej aplikacja, którą trzeba zainstalować na komputerze. Mamy dwa rodzaje takich portfeli:

  1. portfele ciężkie przechowujące całą historię sieci. Zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa tych portfeli, a wadą pochłanianie dużych zasobów komputera i długi czas synchronizacji
  2. portfele lekkie, w których łańcuch bloków jest przechowywany na zewnętrznym serwerze, dzięki czemu lekkie portfele nie wymagają dużych zasobów pamięci i szybko się synchronizują

Wady portfeli komputerowych to przede wszystkim brak mobilności (zwłaszcza na komputerze stacjonarnym, laptop sam w sobie jest mobilny), jednak portfel jest przyporządkowany do komputera na którym został zainstalowany i tylko na nim można z niego korzystać.

Portfele mobilne są to aplikacje które można instalować na urządzenia mobilne np.: telefony komórkowe i tablety. Ich zaletą jest mobilność oraz możliwość bezpośredniego płacenia kryptowalutami w sklepach czy restauracjach. Zblizone w działaniu do lekkich portfeli komputerowych, gdzie blockchain przechowywany jest na zewnętrznym serwerze i dzięki temu portfel nie wymaga dużych zasobów.

Portfele sprzętowe to zewnętrzne urządzenia USB. Są one mobilne i charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Przechowują klucze prywatne w trybie offline, przeważnie są zaopatrzone w wyświetlacz i można je dodatkowo zabezpieczyć hasłem. Dzięki czemu w przypadku zgubienia lub kradzieży nikt nie będzie miał dostępu do naszych środków.

Portfele przeglądarkowe działają za pomocą serwisów internetowych oferujących usługę portfela. Do korzystania z nich wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu. Wadą tego typu portfeli jest ograniczone bezpieczeństwo ponieważ zależy ono od serwisu, któremu powierzamy nasze środki.

Portfele papierowe/fizyczne polegają na zapisaniu klucza prywatnego na kartce papieru bądź w jakikolwiek inny fizyczny sposób lub zapamiętaniu (wersja ekstremalna), wtedy nośnikiem danych jest nasz mózg.

Pamiętaj!!!  ZAWSZE  wykonaj kopię zapasową naszego portfela (zapisanie klucza prywatnego lub indywidualnego ciągu znaków do przywracania – seed). W innym przypadku w razie kradzieży, zgubienia urządzenia czy awarii systemu możemy bezpowrotnie stracić nasze środki. 

Osobiście używam TREZERA oraz LEDGERA.

Znalezione obrazy dla zapytania trezor
trezer
Podobny obraz
ledger nano S

Portfele Sprzętowe (TREZER, LEDGER Nano S, KEEPKEY) —- >PORÓWNANIE <—-

TREZER sprawdź  TUTAJ które coiny możesz przechowywać na portfelu sprzętowym.

TREZER dane techniczne i pierwsze uruchomienie —-> TUTAJ <—-

 

→ 3000 zł na START 

 

➙ Napisz do mnie TERAZ

 

LEDGER NANO S dane techniczne i pierwsze uruchomienie —-> TUTAJ <—-

LEDGER NANO S sprawdź  które coiny możesz przechowywać na tym portfelu sprzętowym (obrazek poniżej).

 

→3000 zł na START 

 

➙ Napisz do mnie TERAZ

Odwiedź zakładkę CZYM SĄ KRYPTOWALUTY  <—-  oraz  —->  GDZIE KOPAĆ KRYPTOWALUTY

 

 

 

 SUBSKRYBUJ

Znalezione obrazy dla zapytania instagram


Nota prawna. Inwestycje i zarabianie w Internecie. 

Informacje zawarte w publikowanych  materiałach oraz video mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w treści udostępnianych artykułów lub wpisów oraz innych materiałach video (instruktażowych).

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej w Internecie zapoznaj się z zasadami opisanymi pod adresem: http://wolnywybor.com